Červenec a zdraví

Červenec a zdraví

 Milí čtenáři a příznivci sebe-léčení a sebe-uzdravování. Je tu měsíc červenec, ve kterém se budeme věnovat našemu krevnímu oběhu.

5 potíží s krevním oběhem a dysfunkce

 

Potíže s krevním oběhem se mohou projevovat například

1.změnou srdečního rytmu nebo tepu

2. pocitem těžkých končetin nebo pocitem mravenčení

3. dysfunkce krevního oběhu projevovat zúžením až ucpáním cév

4. následnou nedokrveností mozku (mrtvice)

5. nedokrveností srdce (infarkt).

Příčinou většinou bývá blokace v krční páteři, respektive její nejužší místo.

Reflexní ploška srdce
Krční páteř
Příčinná zóna srdce

Léčba pomocí reflexologie

 Reflexní místo krční páteře najdeme na hlavních kloubech palců nohou. Dále se dá jednoduchým způsobem uvolnit klouby ukazováků na rukou. Osobně velmi doporučuji i otáčení (kroucení) ukazováky. Po zhruba 10 sekundách se většinou kloub a následně i krční páteř zcela uvolní. Doporučuji však provádět trvale a preventivně. Na svých seminářích učím kromě jiného klienty, jak si prakticky na několika různých místech na těle uvolnit krční páteř, kterou reflexní terapie i celá východní medicína považuje za veledůležitou pro proudění energie v těle.

Další orgány, které s krevním oběhem souvisejí:

  • játra, která slouží ke krvetvorbě (viz obr. na předchozí straně vlevo); • slezina, kde se tvoří bílé krvinky a řídí lymfatický systém spolu s imunitou;

    Reflexní ploška jater na pravé dlani
  • ledviny, které oddělují vodu od krve a detoxikují naše tělo (viz obr. na předchozí straně vpravo); • nadledviny, které regulují krevní oběh.

  • Reflexní ploška levé ledviny na levém chodidle

Pro zharmonizování krevního oběhu velmi doporučuji práci s S bodem, který patří mezi univerzální ( zázračné body).

S bod

Co prospívá

 Játra ocení, pokud budete konzumovat česnek, cibuli, listovou zeleninu, avokádo, kurkumu, mrkev, červenou řepu, jablka, olivový olej, brokolici, květák, zelí, vlašské ořechy a pít zelený čaj. Slezině prospějete, pokud budete konzumovat obiloviny, luštěniny, z masa vařené nebo dušené libové bílé maso a masové vývary, ze zeleniny mrkev, dýni a cuketu. Ledviny a nadledviny uvítají, když budete konzumovat zelí, bobuloviny (jahody, brusinky, borůvky).

Pro harmonizaci krevního oběhu se doporučují jóga, čchi-kung, bosá chůze a plavání. Vedle toho provádějte orgánový cvik pro dráhu 3 ohřívačů. Cvik je velmi podobný dráze osrdečníku jen s tím rozdílem, že celé tělo předkloníme co nejníže k zemi. Ideální je vydržet na

3 nádechy a 3 výdechy a poté ještě zkusit posunout maximum. Postupně se vraťte zpět do sedu.

Psychika

 Z hlediska psychosomatiky souvisejí problémy s krevním oběhem většinou se strachem ze života nebo se sobeckostí (člověk má jen svůj pohled na svět), případně s nízkým sebehodnocením a sebeláskou. Položte si proto následující otázky: Jak zvládám život? Trpím strachem ze života? Mám pocit, že mi život utíká a spoustu věcí ještě chci prožít? Umím žít život přítomností — tady a teď? Jak jsem na tom se sebehodnocením?

Kvantový přístup

Nejprve se na sebe nalaďte, pouze pozorujte se zavřenýma očima svůj dech. V pocitu naprostého uvolnění se pokuste na nic nemyslet. Poté si nastavte si na měsíc červenec záměr:

Mám zdravý krevní oběh nebo Cítím se skvěle.

Věnujte mu několik minut denně. Budete mile překvapeni, co s vaším tělem udělá jeho vědomé nastavení.

Orgánové hodiny

11.—13. hodina: Pozor na příliš velké množství potravy! Vhodná je procházka nebo krátký spánek.

Doporučený pohyb

Cvik na dráhu srdce
Cvik se provádí vsedě, v pozici motýla. Chodidla a paty jsou co nejblíže k pánvi, kolena tlačíme k zemi. Rukama uchopíme špičky nohou a snažíme se sedět co nejvzpřímeněji, přičemž hlavu vytahujeme vzhůru. Ideálně vydržte na 3 nádechy a 3 výdechy a poté ještě zkuste posunout na maximum. Postupně se vraťte zpět do sedu.

 

Zaujal vás blog ?

Kupte si moji tištěnou knihu VĚDOMÉ ZDRAVÍ, ve které se dozvíte mnoho zajímavých informací a naučíte se, jak se sebe-uzdravit.

Pokud máte raději elektronické knihy, tak mám pro vás  komplet mých ebooků http://samsobeterapeutem.cz/moje-knihy/

Potkáme se osobně na Bali ?

https://www.ckmandala.cz/sam-sobe-terapeutem-bali

https://www.ckmandala.cz/bali-na-motorkach

https://www.ckmandala.cz/vize-a-sila-bali

 

 

Dotazy ze semináře Sám sobě terapeutem na Bali

 

Jak si mohu sám zjistit, že mám potíže s krevním oběhem?

Potíže můžete zjistit podle projevů, jako je změna srdečního rytmu nebo tepu a také pocit těžkých končetin nebo pocit mravenčení.

Sledujte také, jak se cítíte mezi mezi 11.a 13. hodinou, kdy je srdce nejaktivnější.

Existují nějaké souvislosti s psychikou?

Ano. Z hlediska psychosomatiky souvisejí problémy s krevním oběhem většinou se strachem ze života nebo se sobeckostí (člověk má jen svůj pohled na svět), případně s nízkým sebehodnocením a sebeláskou.

Poradíte mi potraviny, které mi mohou pomoci zharmonizovat krevní oběh?

Obecně se dá říct, že na podporu krevního oběhu je dobré konzumovat hodně zeleniny, z masa pouze vařené nebo dušené libové bílé maso nebo vývary. Dále je dobré konzumovat bobuloviny ( borůvky, jahody, brusinky).

Mějte se krásně, užijte si červenec, dovolenou, odpočinek a prázdniny a těším se na vaše reakce.

 

Mirek

1 thought on “Červenec a zdraví”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *