Imunita

Milí fanoušci sebe-léčení a sebe-uzdravování.

Máte sníženou imunitu(obranyschopnost) nebo trpíte na infekce?

Mám tu pro vás rady, tipy a návody vycházející z tradiční východní medicíny.

Je tu měsíc září a s ním pravidelný příspěvek z cyklu jak být Sám sobě terapeutem, tentokráte věnovaný prvku ZEMĚ.

 

Diagnostika a práce s orgány prvku Země

Do tohoto elementu patří slinivka, slezina, mandle, žaludek, podpažní a tříselné uzliny, hrudní kost a slepé střevo. Můžeme je pozitivně ovlivňovat pomocí vědomého mačkání příslušných plošek.

  • Emoce: přemítání •   Roční období: pozdní léto   • •   Co škodí: vlhko   •   Etapa života: přeměna   • •   Barva: žlutá   •   Chuť: sladká   •   Tón: C   •

 

V měsíci září budeme věnovat pozornost kondici naší slinivky, sleziny, mandlí a podpažních uzlin.

V první polovině měsíce září bychom se měli zaměřit na sebe-léčbu sleziny. Její slabost se projevuje zejména sníženou imunitou (obranyschopností), sníženou odolností vůči infekcím, dále se může projevit nachlazení a zhoršený krevní obraz (stav bílých krvinek).

O slezině mluvíme jako o „ lymfatickém srdci“, které ovládá pochody v lymfatickém systému.

Hlavním úkolem sleziny je fagocytóza (pohlcování cizorodých látek) a filtrace užitečných látek dopravovaných lymfou (červené krvinky, železo, žlučové barvivo, bilirubin). Reflexní ploška velmi silně reaguje při zánětech a infekcích, narušené krvetvorbě, alergiích a ohrožení infarktem. Mačkáním plošky dochází k okamžitému uvolnění, dochází ke zvýšené činnosti kostní dřeně. Leukémie … léčba duše a obnova činnosti brzlíku+slezina. Slezina silně reaguje i na komáří štípnutí…

Lokalizace:

Reflexní plošku najdeme pouze na levém chodidle, mezi 4.a5. nártní kůstkou směrem k patě, dále pak na levé dlani.

Vhodnější je nejprve najít plošku na nártu a pak přenést na plosku.

Doporučení:

Reflexní plošku je vhodné mačkat i preventivně při každém náznaku onemocnění. Na začátku léčby mačkat 10-15 x za sebou.

Pak po 1-3 hod. podle reakce (max. 80-120 x za den), tinktura z vlaštovičníku

 

Věděli jste, že mačkání reflexní plošky sleziny je první pomoc při astmatických záchvatech? I v případech,  když si nevíme rady, mačkáme společně s reflexní ploškou Brzlíku (Br bod).

 

Doporučené byliny a minerály:

Pro normální funkci sleziny je vhodné užívat tinkturu s Vlaštovičníku (Chelidonium majus).

Doporučené potraviny:

Vaše slezina velmi ocení, pokud budete konzumovat veškeré obiloviny, luštěniny, z masa: vařené nebo dušené libové bílé maso a masové vývary, ze zeleniny: mrkev a dýni a cuketu. Slezina má také ráda jídla spíše neutrální chuti.

 

Psychosomatika:

Psychické příčiny problémů se slezinou bývají nejčastěji spojeny s neschopností bránit se negativním emocím.

Kvantový přístup:

Nastavme si záměr, např. mám zdravou slezinu, dobrá imunita, normální funkce, bez bolesti umím se bránit negativním emocím apod.

Doporučená pohybová aktivita:

Pro podporu normální funkce sleziny je dobré věnovat několik minut cvičení zaměřenému  na dráhu sleziny.

Jedná se o náročnější cvik, kdy sedíme mezi patami a s propletenými prsty si postupně leháme na zem. Kolena by měla zůstat na zemi.

Existují i jednodušší varianty, kdy se zakloníme a opřeme se v záklonu o předloktí. Další možností je, že se zakloníme a opřeme se dlaněmi o záda. Ideálně vydržet na 3 nádechy a 3 výdechy a poté ještě zkusit posunout maximum. Postupně se vraťte zpět do sedu.

 

V druhé polovině září hýčkejte svoji slinivku 

Slinivka má na starosti v našem těle stav sliznic. Dysfunkce se projevují potuchami trávení (nadýmání, zácpa, zhoršená látková výměna, dvanácterníkové a žaludeční vředy), dále Vás mohou potrápit dýchací potíže a ženy poruchy menstruace.

Lokalizace :na obou ploskách linii pasu, na levé na šířku 3,5 prstu od    vnitřního okraje, na pravé na šířku 1,5 prstu.

Doporučená strava

Vaše slinivka velmi ocení, pokud budete konzumovat minimálně 2 litry tekutin ve formě bylinkových čajů, vody, ředěných džusů. Pokud musíte mít maso, pak libové, tvaroh, zakysané mléčné výrobky, ovoce bez slupky (jablka, broskve, meruňky, banány, pomeranče). Ze zeleniny: rajčata bez semínek, mrkev, celer, petržel, saláty, dále brambory, těstoviny, rýži.

Vaše slezina velmi ocení, pokud budete konzumovat veškeré obiloviny, luštěniny, z masa: vařené nebo dušené libové bílé maso a masové vývary, ze zeleniny: mrkev a dýni a cuketu. Slezina má také ráda jídla spíše neutrální chuti.

Psychosomatika

Potíže se slinivkou břišní bývají většinou spojeny s neschopností přiznat si lásku či touhu po ní. Proto vám v rámci nalezení zdroje problémů doporučuji zaměřit se obecně na téma láska či sebeláska. Vypište si co vám brání v otázkách lásky či sebelásky být šťastní a spokojení. Už to samo o sobě je velmi důležitý počin.

 

Kvantový přístup

Dejme si na měsíc září záměr např. mám zdravou slinivku, cítím se skvěle, mám se rád (a), jsem milován(a)…Věnujte se tomuto záměru každý den po dobu několika minut a budete mile překvapeni.

 

Zaujaly vás informace v článku? Mnohem víc se dozvíte  v mojí tištěné knize VĚDOMÉ ZDRAVÍ,kterou vydalo Nakladatelství Eminent.

Chci koupit knihu:

http://www.eminent.cz/kniha.php?id_knihy=628

Potkejme se na BALI !

Chci víc informací:

https://www.ckmandala.cz/terapeut-bali

 

 

Přeji vám krásné září a těším se na vaše reakce.

 

S láskou

Mirek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *