Zdraví v říjnu – rady a tipy

Přátelé sebe-léčení a sebe-uzdravování.

Je tu měsíc říjen, ve kterém se zaměříme na vědomou péči o další orgány prvku ZEMĚ.

Do tohoto elementu patří slinivka, slezina, mandle, žaludek, podpažní a tříselné uzliny, hrudní kost a slepé střevo. Můžeme je pozitivně ovlivňovat pomocí vědomého mačkání příslušných plošek.

Pojďme se tedy podívat, jak být i v říjnu zdraví. Doporučuji vám zaměřit se na kondici žaludku, mandlí( horního lymfatického systému), podpažních uzlin, tříselných uzlin, hrudní kosti a slepého střeva.

ŽALUDEK

Žaludek je dutý vakovitý orgán, který je součástí trávicí soustavy. Jeho funkcí je mechanický a chemický rozklad potravy prostřednictvím kyselého prostředí. Má vliv na celé tělo (akupunkturní bod 36 — univerzální bod).

Dysfunkce

Dysfunkce žaludku jsou poměrně vzácné. Mohou se vyskytovat ve formě žaludečních vředů.

Lokalizace

Reflexní plošky žaludku najdeme na obou chodidlech, pod 1. nártní kůstkou. Na levém je vstup do žaludku a na pravém výstup z něj.

 

 

 

 

Doporučení

Masírujeme podle druhu potíží. Masírujeme společně s ploškami slinivky, jater a ostatními navazujícími ploškami. Doba masáže není omezená.

 

Doporučené byliny a minerály

Pro normální funkci žaludku jsou vhodné hořčiny pelyňku pravéno (Artemisia absinthium) a puškvorce obecného (Acorus calamus). Doporučené potraviny Váš žaludek velmi ocení, pokud budete konzumovat dýni, polévky s bramborami, banány, rýži, jáhly, pohanku, jablka, hlávkové zelí, čerstvé zeleninové a ovocné šťávy, jedlou sodu, lecitin a hořké čaje (pelyněk, puškvorec). Psychosomatika Psychické příčiny problémů s činností žaludku bývají způsobeny tím, že nám někdo nebo něco leží v žaludku.

Kvantový přístup

Nastavme si záměr, například mám zdravý žaludek, dobré trávení, normální funkce, bez bolesti…

Doporučená pohybová aktivita

Pro podporu normální funkce tenkého střeva je dobré věnovat několik minut cvičení zaměřenému na dráhu žaludku.

 

Další orgány prvku DŘEVO

Další orgány prvku ZEMĚ, jako součást lymfatického systému.

MANDLE

Funkcí mandlí je shromažďování bílých krvinek, kromě toho vypuzují z krve cizorodé látky a kousky odpadu. Mandle se zvětšují zejména při infekci (angína). Odstraněním mandlí tělo přichází o důležitý obranný systém.

Dysfunkce

Projevem dysfunkce je jejich zvětšení vlivem nesprávné stravy (nadměrné množství cukrů, mléka, kávy s mlékem, mléčných výrobků).

Lokalizace

Je součástí horního lymfatického systému, který se nachází symetricky na obou končetinách mezi prsty nohou a rukou (bývalé plovací blány). Reflexní ploška mandlí se nachází na prvním článku palců z nártní strany, hned nad základním kloubem palce.

Doporučení

  • Mačkáme při zvětšeních, angínách, zahlenění. • Ideální je jednodenní až třídenní půst, po kterém se změní stravovací návyky. • U zánětů pouze hladíme. • Používá se na závěr RT (lymfatický systém) k uvolnění toxických látek z těla. • Doba masáže není omezená.

Doporučené byliny a minerály

K úpravě funkce mandlí jako součástí horního lymfatického systému se doporučuje v podstatě konzumovat zásadité potraviny a při potížích se vyhnout cukru, kávě s mlékem, mléku a mléčným výrobkům obecně.

 

Doporučené potraviny

Vašim mandlím (jako součásti horního lymfatického systému) velmi prospějete, když budete konzumovat čerstvé ovoce a zeleninu (zejména ve formě šťáv), dušené ovoce, vařenou a dušenou zeleninu, jáhly, pohanku, luštěniny, česnek, cibuli, zázvor. K pitnému režimu je vhodná voda a bylinkové čaje.

Psychosomatika

Psychické příčiny problémů s mandlemi bývají nejčastěji spojeny s neschopností odpočívat, meditovat, čistit mysl od zbytečných úvah a emocí (strach, stres, starosti).

Kvantový přístup

Nastavme si záměr, například mám zdravé mandle, dobrou imunitu, normální funkce, bez bolesti… Doporučená pohybová aktivita Pro podporu normální funkce mandlí je dobré věnovat několik minut cvičení zaměřenému na dráhu sleziny.

PODPAŽNÍ UZLINY

Patří k lymfatickému systému. Kontrolují tok lymfy z rukou do centrálního lymfatického systému a všechny imunitní reakce v této oblasti. Spolu s tříselnými mají klíčový význam, protože jsou prvním filtrem zplodin na cestě z těla ven. Mají přímou souvislost s lymfatickým systémem prsů (spojitost s vaječníky).

Dysfunkce

Dysfunkce podpažních uzlin se vyskytují zejména u žen ve formě bulek v prsou.

Lokalizace

Symetricky na obou končetinách v oblasti ramenního pásu, kolem hlavního kloubu 5. prstu ze strany chodidla a dlaně.

Doporučení

Masírujeme při poruchách toku lymfy (městnání v rukách, bulky v prsou…). Výborná je lymfatická pravotočivá masáž předloktí na obou pažích, která může úplně rozpustit čerstvé bulky. Masírujeme společně s ledvinami. Doba masáže není omezená.

 

TŘÍSELNÉ UZLINY

Tříselné uzliny patří k lymfatickému systému pánve a kontrolují tok lymfy z nohou do centrálního lymfatického systému.

Dysfunkce

Dysfunkce se projevuje zvětšením tříselných uzlin a špatnou cirkulací lymfy.

Lokalizace

Reflexní plošky tříselných uzlin najdeme symetricky na obou nártech v rýze spojující vnitřní a vnější kotník. Těžiště je před vnitřním kotníkem. Masáž se provádí opatrně, vícekrát za den. Při reakci je nutné masáž přerušit a pokračovat po zklidnění. Masírovat je dobré společně s ledvinami.

Doporučení

Je nutné doplnit zinek a vitamin A.

 

HRUDNÍ KOST

Stav hrudní kosti má vliv na rytmus srdce a dýchací orgány. Ovlivňování plošky hrudní kosti povzbuzuje lymfatický oběh.

Dysfunkce

Projeví se bolestí v zádech, bolestmi skloubení žeber v přední části hrudníku (ochabnutí svaloviny). Další projev je neschopnost hlubokého nádechu (bodnutí vleže).

Lokalizace

Reflexní plošky hrudní kosti najdeme symetricky na obou chodidlech pod 1. nártní kůstkou, těsně pod hlavním kloubem. Dané místo podebereme palcem jako háčkem a přitlačíme zespodu na kost.

Doporučení

  • Nejprve je třeba uvolnit krční páteř. • Ploška bývá bolestivá, a proto prokládáme hlazením. • Paprskovitě mačkáme směrem k vnějšímu okraji chodidla.

SLEPÉ STŘEVO

Slepé střevo se nachází pod vstupem tenkého střeva do tlustého. Jeho význam je v zapojení do lymfatického systému.

Lokalizace

Reflexní plošku slepého střeva najdeme pouze na pravé končetině: na chodidle těsně před patou a na nártu před přední částí patní kůstky (patní kůstka vystoupí, když odkláníme chodidlo dovnitř). Dále je možné ovlivňovat reflexní plošku na hřbetu pravé ruky.

Doporučení

  • Při silné citlivosti pouze hladíme. • Při silné bolesti zahájíme půst o vodě, dokud bolest neodezní. • Doba masáže není omezená.

Pokud vás článek zaujal a rádi byste se dozvěděli více, v prodeji je moje kniha VĚDOMÉ ZDRAVÍ, kterou vydalo nakladatelství Eminent.

Zde je odkaz na knihu:

http://www.eminent.cz/kniha.php?id_knihy=628

Další možností je koupit si set mých e-booků. Odkaz zde :

Pokud chcete jít jít ještě dál a naučit se, jak se vědomě udržovat ve zdraví, mám tu pro vás LAST MINUTE nabídku mojí cesty Sám sobě terapeutem na krásný tropický ostrov bohů – Bali. Můj nový program VĚDOMÉ ZDRAVÍ je maximálně pro 6 účastníků.

Cestou vás od začátku do konce osobně provedu, protože na Bali již 4.rokem bydlím.

 

https://www.ckmandala.cz/terapeut-bali

 

Přeji vám krásný říjen a těším se na vaše reakce.

 

S láskou

Mirek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *