Zdraví v listopadu

Milí přátelé sebe-léčení a sebe-uzdravování.

 

Je tu měsíc listopad a s ním pravidelný článek, tentokráte věnovaný diagnostice a práci s orgány prvku KOV.

 

Do tohoto elementu patří plíce, průdušky, tlusté střevo, pokožka a nos. Můžeme je pozitivně ovlivňovat pomocí vědomého mačkání příslušných plošek.

  • Emoce: smutek •   Roční období: podzim   • •   Co škodí: sucho   •   Etapa života: zrání, sklizeň   • •   Barva: bílá   •   Chuť: pálivá   •   Tón: D   •

Pokud chceme podpořit orgány elementu Kov, pak je dobré se více obklopovat bílou barvou, zařadit do svého jídelníčku například chilli a pracovat s tónem D.

 

V tomto článku se zaměříme na naše PLÍCE a TLUSTÉ STŘEVO. Najdete zde také informace o tom, jak uzdravit své PRŮDUŠKY.

 

Plíce jsou dva velké orgány kuželovitého tvaru s houbovitou strukturou. Tvoří je plicní sklípky. Kondice plic velmi záleží na stavu slinivky a srdce.

Dysfunkce

Nejčastější dysfunkce plic se vyskytují jako dýchací problémy, jejichž příčina je v látkové výměně (dysfunkce slinivky a jater). Dysfunkce jsou spojené zejména s psychikou. Dále se mohou projevovat jako mělké dýchání způsobené stresem a působící křeče v bránici.

Lokalizace

Reflexní plošky plic najdeme symetricky na obou končetinách v prostoru nártních kůstek z nártní strany (možno mačkat klešťovitě i na chodidlech) a záprstních kůstek na dlani i hřbetu ruky.

 

 

Obecné doporučení pro PLÍCE

Při zánětech, doporučuji vám reflexní plošky pouze hladit. Masáž reflexních plošek plic je vhodné s orgány látkové výměny (játra, slinivka, slezina, ledviny, C bod, Br). Je velmi prospěšné naučit se hluboké dýchání bránicí do břicha.

Souvislosti: pokud vás tedy trápí potíže s nosem nebo pokožkou, pak je dobré se zaměřit na stav vašich PLIC a TLUSTÉHO STŘEVA.

 

Doporučené byliny a minerály

Pro normální funkci plic se doporučuje užívat například řebříček obecný (Achillea millefolium),, šalvěj lékařskou (Salvia officinalis Linné) diviznu velkokvětou (Verbascum densiflorum), dále éterické oleje s jehličím smrku a jedle.

Doporučené potraviny

Vaše plíce velmi ocení, když budete pít hodně čisté vody a konzumovat hroznové víno, zázvor, česnek, cibuli, chilli papričky, jablka, mrkev, kurkumu a dýni.

 

Psychosomatika

Psychické příčiny problémů s plícemi bývají nejčastěji spojeny s narušenou komunikací, neschopností s někým dýchat společný vzduch.

 

Kvantový přístup

Nastavme si záměr, například mám zdravé plíce, skvěle se mi dýchá, normální funkce, bez bolesti…

 

Doporučená pohybová aktivita

Pro podporu normální funkce plic je dobré věnovat několik minut cvičení orgánové sestavy zaměřené na dráhu plic

 

 

 

 

 

 

 

Orgánové hodiny

Mezi  3.a 5. hodinou ranní jsou nejaktivnější PLÍCE. V tuto dobu se obvykle budí kuřáci, astmatici, lidé s problémy dýchacích cest (průdušky, záněty, rýma). Je zajímavé, že v této době člověk nejvíce pociťuje strach a úzkost.

 

PRŮDUŠKY

Pokud vás často trápí problémy s průduškami, vězte, že je potřeba zharmonizovat plíce a tlusté střevo.

Průdušky jsou začátek dolního dýchacího traktu. Pod průdušnicí se větví na levou a pravou.

Dysfunkce

Nejčastější dysfunkcí průdušek jsou jejich záněty projevující se bolestí na plicích nebo častým kašlem.

 

Lokalizace

Reflexní plošku průdušek najdeme symetricky na nártech obou nohou mezi 1. a 2. nártní kostí.

 

Doporučení

Masáž doporučuji provádět s ohledem na stav organismu. Masáž je vhodné spojit také s reflexní ploškou slinivky, C bodu a Br.

 

Doporučené byliny a minerály

Pro normální funkci průdušek se doporučuje užívat čaj ze šalvěje lékařské (Salvia officinalis).

 

Doporučené potraviny

Vaše průdušky se zotaví, když budete hodně pít bylinkový zázvorový nebo rakytníkový čaj, vhodné jsou i polévky. Dále konzumujte česnek, cibuli, doplňte vitamin C a E, výborné je také zařadit do jídelníčku hlívu ústřičnou.

Psychosomatika

Psychické příčiny problémů s průduškami bývají nejčastěji spojeny s přílišnou péčí o druhé a neochotou pečovat sám o sebe.

Kvantový přístup

Nastavme si v listopadu záměr, například mám zdravé průdušky, skvěle se mi dýchá, normální funkce, bez bolesti. Je vhodné přenést tento záměr ve stavu relaxace nebo meditace do reflexního místa průdušek.

Doporučená pohybová aktivita

Pro podporu normální funkce průdušek je dobré věnovat několik minut cvičení orgánové sestavy zaměřenému na dráhu plic

 

Kompletní informace najdete v knize VĚDOMÉ ZDRAVÍ, kterou vydalo začátkem letošního roku Nakladatelství EMINENT.

Koupit knihu teď:

http://www.eminent.cz/kniha.php?id_knihy=628

 

 

Další doporučení – přírodní zabijáci bolesti

Pokud máte bolesti dutiny nosní, doporučuji vám kromě masírování reflexních či akupresurních bodů, zařadit do svého jídelníčku křen, který je vhodný zejména pro problémy s dutinami.

Když vám váš trávící trakt signalizuje bolest, pak vám doporučuji kromě masírování reflexních či akupresurních bodů, zařadit kurkumu, která je vhodná na všechny chronické bolesti.

 

TLUSTÉ STŘEVO

Tlusté střevo je terminální úsek trávicí trubice, kde probíhá konečné zahušťování a vyměšování potravy z těla. V tlustém
střevě se vstřebávají zbylé vitaminy a minerály a také voda.
Nestravitelné zbytky jsou zahušťovány, vzniklé výkaly odcházejí konečníkem z těla ven. Na procesu tvorby stolice se
významně podílejí zde usídlené symbiotické bakterie — tzv. střevní mikroflóra.

Dysfunkce
Dysfunkce tlustého střeva jsou v dnešní době stále častější. Vyskytují se nejčastěji jako záněty na přechodu tenkého a tlustého střeva.

Lokalizace
Reflexní plošky tlustého střeva najdeme na obou chodidlech od vnitřní ke vnější straně a nad 5. nártní kostí.

Doporučení
Při zánětech (ostrá bolesti) reflexní plošky pouze hladíme. Masáž spojíme s ovlivňováním slinivky a páteře. Je dobré se zaměřit na eliminaci stresu a také upravit stravu.

Doporučené byliny a minerály

Tinktura z kopretiny řimbaby (Tanacetum coccineum) čaj z mochny stříbrné (Potentilla argentea), Yucca schidigera (účinek až po několika měsících).

TIP : pokud býváte v tomto období často zahlenění, zkuste se věnovat reflexní plošce ILEOCEKÁLNÍ CHLOPEŇ. Jedná se o přechod tenkého střeva do střeva tlustého. Plošku najdeme cca jeden prst od začátku vzestupného tračníku směrem od paty.

 

Doporučené potraviny
Vaše tlusté střevo velmi prospějete, pokud budete konzumovat čerstvou listovou zeleninu, kysané zelí, špenát, mrkev, červenou řepu, dále dušenou zeleninu, kysané mléčné výrobky, z ovoce hrušky, kiwi, mango, švestky, dále rýži, jáhly, pohanku, z masa pouze libové rybí nebo krůtí. Velmi dobré je doplnit do stravy vlákninu.

Psychosomatika
Psychické příčiny problémů s tlustým střevem bývají spojeny se lpěním, s neochotou dávat, se strachem z prodlení.

 

Kvantový přístup
Nastavme si záměr, například mám zdravé tlusté střevo, výborné trávení, normální funkce, bez bolesti. Je vhodné přenést tento záměr ve stavu relaxace nebo meditace do reflexního místa tlustého střeva.

Doporučená pohybová aktivita
Pro podporu normální funkce tlustého střeva je dobré věnovat několik minut cvičení orgánové sestavy zaměřenému na dráhu tlustého střeva.

Přeji vám krásný měsíc listopad a těším se na vaše reakce.

Mirek

www.samsobeterapeutem.cz

http://www.eminent.cz/kniha.php?id_knihy=628

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *