Jak se zbavit bolesti?

Milí příznivci sebe-léčení a sebe-uzdravování.

 

Je tu poslední měsíc v roce, ve kterém je nejvíce zatíženo naše tlusté střevo. Pojďme se tedy společně podívat, jak se zbavit bolesti v této oblasti bez použití léků a chemie. Ukážeme si také, jaké potíže jsou spojeny s dysfunkcí tlustého střeva.

 

Tlusté střevo a jeho význam

Tlusté střevo je terminální úsek trávicí trubice, kde probíhá konečné zahušťování a vyměšování potravy z těla. V tlustém střevě se vstřebávají zbylé vitaminy a minerály a také voda. Nestravitelné zbytky jsou zahušťovány, vzniklé výkaly od­cházejí konečníkem z těla ven. Na procesu tvorby stolice se významně podílejí zde usídlené symbiotické bakterie — tzv. střevní mikroflóra.

 

Dysfunkce

Dysfunkce tlustého střeva jsou v dnešní době stále častější. Vyskytují se nejčastěji jako záněty na přechodu tenkého a tlus­tého střeva.

Projevují se zejména jako onemocnění dýchacích cest, bolesti v krku, sucho v krku, senná rýma, výtok a krvácení z nosu, angína, zánět hrtanu, hltanu, průdušek, astma.

Z kožních onemocnění jako kopřivka. Dále bolestí zubů, zubními kazy, zvýšenou kazivostí zubů, přecitlivělostí zubů na chlad, zácpou, průjmem, úplavicí, nadýmáním, bolestí břicha, kručením ve střevech. Mohou se projevovat i jako poruchy tvorby tělních tekutin: zežloutnutí očí, pocit sucha v očích. Bolesti v průběhu dráhy: ztráta pohyblivosti palce u nohy, záněty a opuchliny podél dráhy, zvýšená citlivost na chlad, neuralgie trojklaného nervu, obrna lícního nervu, potíže s otáčením hlavy do stran, bolesti šíje, paže, lokte, ruky, ramene, neschopnost zvednout rameno, občas srdeční potíže, předčasné stárnutí kůže, neuralgie, poruchy sluchu, alergie, špatná kvalita sliznic, snížená schopnost detoxikace.

 

Meridiány jsou podle tradiční čínské medicíny (TČM) přesně dané dráhy lidského těla, kterými proudí životní energie člověka. Tvoří ucelenou síť, která spojuje jednotlivé orgány.

Dráhy probíhají 3-5 mm pod kůží a v určitých bodech vystupují na povrch v tzv. akupunkturních bodech.

Za základ energetického komplexu považujeme 12 hlavních drah. Jsou představovány jangovým (dutým) nebo jinovým (plným) vnitřním orgánem. Jsou to např. meridián ledvin s meridiánem močového měchýře, meridián tenkého střeva a plic.

 

 

Meridián tlustého střeva ovlivňuje stav/kondici:

 • Tlustého střeva
 • Celé dýchací soustavy
 • Plic
 • Konečníku
 • Kůže
 • Jazyka
 • Horních cest dýchacích
 • Dolních cest dýchacích
 • Nosu
 • Vedlejších nosních dutin
 • Hltanu
 • Hrtanu

 

 

Lokalizace

Vybral jsem pro vás tři diagnostické metody, pomocí kterých si můžete jednak zjistit dysfunkci a také se cíleným ovlivňováním/masáží těchto bodů na těle můžete zbavit bolesti, která vás omezuje.

 

Reflexní terapie

Reflexní plošky tlustého střeva najdeme na obou chodidlech od vnitřní ke vnější straně a nad 5. nártní kostí.

 

Akupresura     

V mikrosystému obličeje je tlusté střevo lokalizováno do oblasti čela.

 

Jin Shin Jyutsu

Plícím a tlustému střevu je přidělen prsteníček. Jeho držení popř. masírování po dobu několika minut harmonizuje tok energie do těchto orgánů.

 

 

Doporučení proti bolesti

Při zánětech, který poznáme ostrou bolestí, reflexní plošky pouze hladíme. Masáž spojíme s ovlivňováním slinivky a páteře. Je dobré se zaměřit na eliminaci stresu a také upravit stravu.

 

Doporučené byliny a minerály

Tinktura z kopretiny řimbaby (Tanacetum coccineum) čaj z mochny stříbrné (Potentilla argentea), Yucca schidigera (úči­nek až po několika měsících).

 

Doporučené potraviny

Na podporu správné funkce tlustého střeva vám doporučuji konzumovat čer­stvou listovou zeleninu, kysané zelí, špenát, mrkev, červenou řepu, dále dušenou zeleninu, kysané mléčné výrobky, z ovoce hrušky, kiwi, mango, švestky, dále rýži, jáhly, pohanku, z masa pouze libové rybí nebo krůtí. Velmi dobré je doplnit do stravy vlákninu.

 

Další cenné informace, rady a tipy najdete v mé knize Vědomé zdraví.

Chci koupit knihu online:

https://www.eminent.cz/kniha/628_vedome-zdravi

 

Psychické projevy bolesti

Psychické projevy bolesti jsou nejčastěji smutek, pláč, při rozrušení kašel, nedostatek vůle, neschopnost se něčeho vzdát a něco přijmout.

 

Psychické příčiny bolesti

Psychické příčiny problémů s tlustým střevem bývají spojeny se lpěním, s neochotou dávat, se strachem z prodlení.

 

Pohyb proti bolesti

Pro podporu normální funkce tlustého střeva je dobré věno­vat několik minut cvičení orgánové sestavy zaměřenému na dráhu tlustého střeva.

Postavte se vzpřímeně na šířku ramen. Obě ruce propojte za zády tak, že uděláte z palce a ukazováku kroužky, které následně spojíte. Poté se předkloňte, kam až to půjde. Ideálně vydržte na 3 nádechy a 3 výdechy a poté ještě zkuste po­sunout maximum. Postupně se vraťte zpět do vzpřímeného postoje.

 

Další podrobnosti týkající se zbavení se bolesti přirozeným způsobem naleznete v právě připravované knize, která vyjde začátkem roku 2020 v nakladatelství Eminent.

Mám pro Vás samozřejmě také vánoční dárek v podobě slevy 100 Kč při objednání mých ebooků Sám sobě terapeutem a sám sobě terapeutem na cestách.

 

Chci koupit ebooky se slevou 100 Kč:

https://form.simpleshop.cz/7no7/?_ga=2.24088371.82040495.1576051729-271787854.1571710797

 

V příštím roce bych vám rád ukázal, jak se lze zbavit bolesti přirozeným způsobem bez použití léků či chemie.

 

Děkuji vám za podporu a přeji vám pohodový zbytek roku 2019 a pevné zdraví v novém roce 2020.

 

Mirek

Sám sobě terapeutem

Bali

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *