Vědomý život bez bolesti – leden

Vážení příznivci sebe-léčení a sebe-uzdravování,

vítám vás v novém roce 2020 a přeji vše dobré a zejména pevné zdraví. V letošním roce bych vám rád postupně představil postupy, jak se zbavit bolesti přirozeným způsobem a bez léků. Pojďme se tedy podívat, v čem to celé tkví.

 

Budu vám předkládat metody a postupy, které mám sám na sobě vyzkoušené a které se mi velmi osvědčily. Mým záměrem je pomoci vám jednoduchými postupy poodhalit slabá místa v těle a postupně v něm nastartovat samo-uzdravovací proces. Jeho délka je závislá jednak na odhodlání a touze po uzdravení a jednak na závažnosti onemocnění.

Podle čínské tradiční medicíny jsou naše těla protkána neviditelnými sítěmi posetými body, které při dysfunkci způsobují nejrůznější typy bolesti. Vědomé působení na tyto body umožňuje bolest často okamžitě eliminovat.

 

Zde je definice energetických drah neboli meridiánů:

Meridiány jsou podle tradiční čínské medicíny (TČM) přesně dané dráhy lidského těla, kterými proudí životní energie člověka. Tvoří ucelenou síť, která spojuje jednotlivé orgány. Dráhy probíhají 3-5 mm pod kůží a v určitých bodech vystupují na povrch v tzv. akupunkturních bodech. Za základ energetického komplexu považujeme 12 hlavních drah. Jsou představovány jangovým (dutým) nebo jinovým (plným) vnitřním orgánem. Jsou to např. meridián ledvin s meridiánem močového měchýře, meridián tenkého střeva a plic…

Tyto dráhy vzájemně propojuje dalších 8 vedlejších meridiánů, např. meridián opasku… Energie prochází všemi uvedenými drahami a její harmonický průtok je základem pro naše zdraví. Případná disharmonie má za následek nejen fyzické projevy nemoci, ale i narušenou psychickou rovnováhu. Při řešení zdravotních komplikací je proto důležité věnovat pozornost celému organismu, ne pouze jednotlivému orgánu.

 

VÝHODY POSTUPŮ, KTERÉ POUŽÍVÁM

Za neocenitelnou výhodu považuji nezávislost. Pokud si osvojíte tyto postupy, budete minimálně z větší části nezávislí na lékařské péči. Další výhodou je fakt, že jsou v podstatě zdarma. Investujete pouze jednorázově do knihy, která vám už navždy zůstane. Jste pány/paními svého času. Jen vy sami si určíte časový úsek, ve kterém se v případě bolesti věnujete sami sobě. Výhodou těchto postupů je okamžitý efekt a přímé působení na zdroj bolesti. Neexperimentujete, ale jdete přímo k jádru problému/bolesti. Pokud budete tyto postupy aplikovat pravidelně, nezaberou vám více než 10 minut denně.

 

 Začátkem tohoto roku vyjde v nakladatelství Eminent moje nová kniha, ve které jsem se zaměřil právě na bolest a způsoby, jakými ji eliminovat.

https://www.eminent.cz/

 

V zimě si hýčkejte své ledviny a močový měchýř

Ledviny jsou nejdůležitějším orgánem močového hospodářství a v zimě se zaměříme právě na jejich kondici. Jejich úkolem je detoxikace (vylučování toxinů z těla), udržování acidobazické rovnováhy (ideální pH je 7,4) a regulace hospo­daření s vodou v těle. Přebytek kyselin zatěžuje klouby.

Dysfunkce

  • Projevuje se bolestí kolen z vnitřní strany (bolest levého kolena = pravá ledvina a opačně).
  • Je-li narušena chemie ledvin, reflexní terapie nestačí a 1 až 2 měsíce je třeba pít například ledvinový čaj podle Jiřího Janči.

Dysfunkce ledvin se projevují onemocněními ledvin spojenými s jejich funkcemi, záněty v hrdle, angíny, astmatem, onemocněním kůže a vedlejších dutin, poruchami sluchu, vnitřního ucha, ušními šelesty, nedoslýchavostí, nechutenstvím, temným zbarvením obličeje, temnými kruhy kolem očí, prosáknutými víčky, váčky pod očima, akné, ekzémy, suchostí dlaní, suchým hrdlem, poruchami rovnováhy. Dále se projevují ochablostí, slabostí a křečemi dolních končetin. Mohou se vyskytovat i střevní potíže, obecně poruchy zažívání, arytmie, bolesti srdce, únava, potřeba častého odpočívání, potíže v sexuální a hormonální oblasti, poruchy plodnosti, sklon k potratům, poruchy menstruace, prostata, opožděný růst, pomočování, časté močení, chronická únava, pocity bolesti a přecitlivělosti na bedrech, bolesti v průběhu dráhy, nehtů, vlasů, osteoporóza, kazivost zubů.

 

Chcete se dozvědět víc?

Chci koupit knihu Vědomé zdraví:

https://www.eminent.cz/kniha/628_vedome-zdravi

 

Meridián ledvin ovlivňuje stav/kondici:

Ledvin, kostí, pohlavních orgánů, kloubů, vlasů, dýchací soustavy, zubů, prostaty, mízních uzlin, močového měchýře, uší/sluchu, trávicí soustavy, nadledvin

 

Lokalizace

Reflexní terapie

Reflexní plošky najdeme symetricky na obou končetinách. Na chodidlech mezi 2. a 3. nártní kůstkou (do 2⁄3 směrem k prstům). Prostor najdeme nejprve na nártu — plošky na chodidlech jsou přímo naproti. Na dlaních se nacházejí mezi 2. a 3. metakar­pem.

 

Akupresura

V mikrosystému obličeje jsou ledviny lokalizovány do oblasti pod spodními víčky.

 

 

Jin Shin Jyutsu

Ledvinám a močovému měchýři je přiřazen ukazovák. Držením nebo masírováním ukazováku tedy harmonizujeme tok energie do ledvin a močového měchýře.

 

 

Meridián ledvin

Dráha ledvin začíná pod malíčkem nohy a postupuje šikmo středem nožní klenby, kolem vnitřního kotníku směrem nahoru vnitřní stranou lýtka, přes zákolení a stehna, proniká páteří, spojuje se s ledvinami a prostřednictvím spojnice s močovým měchýřem. Jeho přímá dráha vystupuje z ledvin nahoru, proniká do jater a bránice, vnořuje se do plic, postupuje podél hrdla a svírá kořen jazyka. Jeho další větev vychází z plic, spojnicí vede do srdce a shromažďuje se uprostřed hrudi. Na meridiánu ledvin leží 27 akupresurních bodů.

 

Vědomou masáží reflexních a akupresurních bodů a bodů na meridiánu/energetické dráze ledvin tedy můžeme výrazně ovlivnit jejich stav a tudíž i eliminovat bolestivé projevy.

Těším se s vámi na setkání v dalším blogu a příspěvcích na FB.

https://www.facebook.com/SAMSOBETERAPEUTEMBALI/?ref=bookmarks

 

Miroslav Dub 

autor knihy Vědomé zdraví

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *