Vědomý život bez bolesti – únor

Vážení a milí příznivci sebe-léčení a sebe-uzdravování.

Je tu měsíc únor a s ním nový článek na téma bolest. Tentokrát se budeme věnovat našim ledvinám.

 

Prvek/element voda

Do tohoto prvku/elementu patří ledviny, močový měchýř, kosti, pohlavní orgány, prsy, uši a děloha/prostata. Můžeme je pozitivně ovlivňovat pomocí vědomého mačkání příslušných plošek. Zaměříme se na dva nejdůležitější orgány a to ledviny a močový měchýř.

 

Ledviny

Jsou nejdůležitějším orgánem močového hospodářství. Jejich úkolem je detoxikace (vylučování toxinů z těla), udržování acidobazické rovnováhy (ideální pH je 7,4) a regulace hospo­daření s vodou v těle. Přebytek kyselin zatěžuje klouby.

Dysfunkce

 • Projevuje se bolestí kolen z vnitřní strany (bolest levého kolena = pravá ledvina a opačně).
 • Je-li narušena chemie ledvin, reflexní terapie nestačí a 1 až 2 měsíce je třeba pít například ledvinový čaj podle Jiřího Janči.

Dysfunkce ledvin se projevují onemocněními ledvin spojenými s jejich funkcemi, záněty v hrdle, angíny, astmatem, onemocněním kůže a vedlejších dutin, poruchami sluchu, vnitřního ucha, ušními šelesty, nedoslýchavostí, nechutenstvím, temným zbarvením obličeje, temnými kruhy kolem očí, prosáknutými víčky, váčky pod očima, akné, ekzémy, suchostí dlaní, suchým hrdlem, poruchami rovnováhy. Dále se projevují ochablostí, slabostí a křečemi dolních končetin. Mohou se vyskytovat i střevní potíže, obecně poruchy zažívání, arytmie, bolesti srdce, únava, potřeba častého odpočívání, potíže v sexuální a hormonální oblasti, poruchy plodnosti, sklon k potratům, poruchy menstruace, prostata, opožděný růst, pomočování, časté močení, chronická únava, pocity bolesti a přecitlivělosti na bedrech, bolesti v průběhu dráhy, nehtů, vlasů, osteoporóza, kazivost zubů.

 

Meridián ledvin ovlivňuje stav/kondici:

 • Ledvin
 • Kostí
 • Pohlavních orgánů
 • Kloubů
 • Vlasů
 • Dýchací soustavy
 • Zubů
 • Prostaty
 • Mízních uzlin
 • Močového měchýře
 • Uší/sluchu
 • Trávicí soustavy
 • Nadledvin

 

 

Lokalizace

Reflexní terapie

Reflexní plošky najdeme symetricky na obou končetinách. Na chodidlech mezi 2. a 3. nártní kůstkou (do 2⁄3 směrem k prstům). Prostor najdeme nejprve na nártu — plošky na chodidlech jsou přímo naproti. Na dlaních se nacházejí mezi 2. a 3. metakar­pem.

Akupresura

V mikrosystému obličeje jsou ledviny lokalizovány do oblasti pod spodními víčky.

 

Jin Shin Jyutsu

Ledvinám a močovému měchýři je přiřazen ukazovák. Držením nebo masírováním ukazováku tedy harmonizujeme tok energie do ledvin a močového měchýře.

Meridián ledvin

Dráha ledvin začíná pod malíčkem nohy a postupuje šikmo středem nožní klenby, kolem vnitřního kotníku směrem nahoru vnitřní stranou lýtka, přes zákolení a stehna, proniká páteří, spojuje se s ledvinami a prostřednictvím spojnice s močovým měchýřem. Jeho přímá dráha vystupuje z ledvin nahoru, proniká do jater a bránice, vnořuje se do plic, postupuje podél hrdla a svírá kořen jazyka. Jeho další větev vychází z plic, spojnicí vede do srdce a shromažďuje se uprostřed hrudi. Na meridiánu ledvin leží 27 akupresurních bodů.

 

Další informace se dozvíte v mojí knize Vědomé zdraví, která vyšla v Nakladatelství Eminent.

Koupit knihu online:

https://www.eminent.cz/kniha/628_vedome-zdravi

 

V letošním roce vyjde v Nakladatelství Eminent moje nová kniha ve které se věnuji možnostem, jak se přirozeně a bez léků a chemie zbavit bolesti.

 

Doporučení proti bolesti

 • Masáž se provádí od základny směrem k prstům 2—10 minut denně v co nejvíce časových úsecích.
 • Pokud cítíte v ploškách bolest, doporučuji je pouze hladit.

 

Doporučené byliny a minerály

Pro normální funkci ledvin se doporučují například petržel (Petroselinum). Petržel je totiž silné přírodní diuretikum, kte­ré může očistit ledviny. Dále využijeme kořen pampelišky (Ta­raxacum officinale), proskurník lékařský (Althaea officinalis), zázvor (ZIngiber officinale), kurkuma (Curcuma longa), celer (Apium graveolens), kopřiva dvoudomá (Urtica dioica) a přeslič­ka rolní (Equisetum arvense).

Doporučené potraviny

Pro správnou funkci ledvin konzumujte zelí, bobuloviny (jaho­dy, brusinky, borůvky).

 

Psychické projevy bolesti

Psychické projevy bolesti ledvin jsou lstivost, vztahovačnost, duševní neklid, nerozhodnost, váhavost, úzkostlivost, netrpělivost, cynismus, podezřívavost, zapomnětlivost, snížená motivace, pocity beznaděje, tendence k rozladěnosti a smutku, fobie, nesmělost, bázlivost, obavy, strach o druhé, neodůvodněný strach, strach.

 

Psychické příčiny bolesti

Psychické příčiny problémů s ledvinami bývají nejčastěji spoje­ny s neupřímností v partnerských (mezilidských) vztazích.

 

Pohyb proti bolesti

Pro podporu normální funkce ledvin je dobré věnovat několik minut cvičení orgánové sestavy zaměřenému na dráhu led­vin.

Sedněte si s nataženýma nohama propnutýma v kolenou.  Chyťte se středu chodidla, kde se nachází reflexní ploška ledvin. Poté předkloňte celý trup dolů k zemi a snažte se hlavou dotknout kolen. Ideálně vydržte na 3 nádechy a 3 výdechy a poté ještě zkuste posunout na maximum. Postupně se vraťte zpět do sedu.

 

Zajímá vás možnost nahlédnout do tajů sebe-léčení?

Koupit ebooky Sám sobě terapeutem:

 

Přeji vám krásný únor a těším se na vaše reakce a dotazy.

 

Mirek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *