ČERVEN- ZDRAVÉ TENKÉ STŘEVO

Milí čtenáři a příznivci sebe-léčení a sebe-uzdravování,

je tu měsíc červen, ve kterém jsem se zaměřil na stav tenkého střeva, které je párovým orgánem srdce v prvku/elementu OHEŇ.

Tenké střevo je hlavní orgán trávení a vstupní brána pro živiny.

 

Lokalizace
Reflexní plošky najdeme na obou chodidlech v prostoru nad patou (na levé prostor ohraničený tlustým střevem).

Doporučení
• Masírujeme společně se slinivkou.
• Masírujeme pravotočivě (směr pohybu potravy).
• Deponace klínových kostí na nártu.
• Doba masírování je neomezená.
• U dětí hlazení klínových kostí nastolí okamžité odeznění bolesti bříška.

Doporučené byliny a minerály
Pro úpravu funkce tenkého střeva je velmi vhodná tinktura z kopretiny řimbaby (Tanacetum coccineum). Dále bylinné čaje s obsahem hořčin (puškvorec, jitrocel, pampeliška).

Doporučené potraviny

Vaše tenké střevo velmi ocení, pokud budete konzumovat čerstvou listovou zeleninu, čekanku, mrkev, okurky, červenou řepu, pažitku, řeřichu, kysané mléčné výrobky, brynzu z ovčího mléka, vařenou zeleninu, vařené ovoce (kompoty), kysanou zeleninu, obilné kaše, dušené maso.

Psychosomatika
Psychické příčiny problémů s činností tenkého střeva bývají způsobeny nadměrnou kritičností. Zkuste se zamyslet, jestli nejste příliš kritičtí ke svému okolí, popřípadě sami k sobě.

Kvantový přístup
Nastavme si záměr, například mám zdravé tenké střevo, normální funkce, bez bolesti, nebo například Jsem shovívavý ke svému okolí i sám(a) k sobě.

Doporučená pohybová aktivita
Pro podporu normální funkce tenkého střeva je dobré věnovat několik minut cvičení zaměřenému na dráhu tenkého střeva. Jedná se o cvik podobný tomu pro dráhu srdce. Provádí se vsedě, v pozici motýla, kdy se chodidla vzájemně dotýkají. Celý trup poté nakláníme dopředu směrem k zemi. Ideálně vydržte na 3 nádechy a 3 výdechy a poté ještě zkuste posunout na maximum. Postupně se vraťte zpět do sedu.

Pokud vás informace v článku zaujaly, můžete si koupit moji tištěnou knihu VĚDOMÉ ZDRAVÍ, nebo mé ebooky Sám sobě terapeutem. Popř. si objednat online konzultaci.

Přeji vám krásný červen.

Mirek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *