Příběh

„Nic není náhoda. Ani to, že právě teď čtete tato slova. Jmenuji se Miroslav Dub a již delší dobu jsem uvažoval nad tím, že svůj příběh samo-terapeuta, kterým jsem se stal, budu sdílet také se světem. S Vámi i ostatními lidmi, kteří se chtějí naučit komunikovat se svým tělem a poskytnout mu potřebnou péči přirozeným způsobem.“

 

 

Roste se od kořenů
Pokud hledáte odpovědi, vraťte se do dětství. Přirozeného světa každého z nás, v kterém se zrcadlí pravé Já se vším, co k němu patří. Zájmy, talent, touhy a schopnosti malého dítěte jsou přirozenostmi, sloužící k tvorbě jeho osobnosti. Proto je potřeba je včas podchytit a dál formovat.

Odmalička mě zajímala spousta věcí. Chtěl jsem všemu rozumět a na rozdíl od ostatních kluků z okolí, jsem se nikdy nespokojil s běžnou odpovědí. Abych získal co nejvíc informací, začal jsem prohlubovat své znalosti samostudiem. Díky knihám, kurzům a systematickému seberozvoji, jsem se seznamoval s historickými souvislostmi, různými školami, interpretacemi i osobnostmi, které mě posouvali dál, a otvírali dveře do nových oborů. Díky získaným poznatkům a zkušenostem jsem pochopil, že podstatou světa jsou energie a na každou otázku existuje celá řada vysvětlení. Záleží na tom, kde právě jste, čím a kým jste obklopeni a v jakém rozpoložení se nacházíte.

Od masáží k cestování
S tím souvisí má další přirozenost-chuť poznávat cizí země. Předtím než jsem začal skutečně cestovat, jsem podvědomě zkoumal sílu a účinky energií. Ani nevím proč, ale vždy mě bavilo masírování. Intuitivně jsem „promačkával“ celou naši rodinu i sebe. Jako dítě jsem trpěl chronickou rýmou. Vždy, když jsem si promasíroval určité body na svém těle, ulevilo se mi. V té době jsem si plně neuvědomoval principy a působení masáže. Cítil jsem však, že jde o praktiku s blahodárnými účinky a že se ji budu věnovat. Uplynulo několik let. Do mého života vstoupila rodina s dětmi. Pochopil jsem, že pokud chci skoncovat se svou rýmou a chronickou únavou, měl bych s tím něco udělat sám, jinak se nic nezmění. Vrátil jsem se k myšlence masáže. Svou pozornost jsem koncentroval na reflexní terapii, protože dokáže přesně diagnostikovat zdravotní problém a lze ji využít pro samoléčbu.

Aktuálně se reflexní terapii a dalším metodám sebe-léčení věnuji více než deset let. Díky její pravidelné a přesné aplikaci jsem se zbavil zdravotních problémů. O jejich pozitivních účincích se mohla přesvědčit i má klientela, o kterou se starám doma i v zahraničí.

Má touha cestovat se stala realitou. Poznávání cizích zemí kombinuji s výukou sebe-léčení v unikátním programu Sám sobě terapeutem.  Mým novým domovem se stala Indonésie. Od roku 2016 žiji na nádherném ostrově Bali, kde vedu terapeutické cesty, přednášky a workshopy.

Mistrovství v neustálém rozvoji
Jsem nesmírně vděčný, že to, co jsem objevil v dětství, se stalo mou životní cestou a posláním. Každým dnem si uvědomuji, že i přes ta léta studií, kurzů reflexních terapií a dalšího vzdělávání je můj seberozvoj nekončícím procesem, který mě pořád ohromně baví.

K mým učitelům patří třeba manželé Patakyovi, kteří se alternativními metodami včetně reflexní terapie zabývají přes dvacet let a patří k našim nejrespektovanějším odborníkům v daném oboru. Touha po neustálém seberozvoji mě přivedla také ke kvantově terapii či metodě RUŠ (terapie pročištění psychických bloků), které se snažím aplikovat do svého systému učení a terapie.